II. HB Regata, 26.6. 1992, Lipno

Back to main menu / Regattas & championships
Zpět na hlavní menu / Regaty a šampionáty

30. výročí II. HB Regaty slavíme s originálními a vzácnými fotkami z archivu naší spolupracovnice Heleny Štěpánské a dobovými články z archivu Jana Tláška. Připomeňme si slavnou návštěvu “HB hvězd” Pete Cabrinhy a Nathalie Lelievre na Lipně! Pošlete nám také své vzpomínky a fotky.

We are celebrating 30. anniversary of the II. HB Regata, 26.6. 1992, at Lipno lake. Enjoy the unique original pics from the archive of Helena Štěpánská and article from the Yacht mag. The Czechoslovak championship sponsored by HB cigarettes brand was visited by champions Pete Cabrinha and Nathalie Lelievre.

*) Pete Cabrinha exchanged a very special speed custom board 🚀”HAANBIC” (built by Dan Lachtan Hansa )👏 ✒️ Dan, tvůrce prkna HAANBIC k tomu doplnil: ‘… prkno jsem postavil jako takovou srandu, jmenovalo se Haanbic – složenina ze jmen Hansa, Anderle, Bicera. Ty dva kámoši mi tenkrát přispěli na materiál, bo to bylo v době, kdy jsme všichni měli h***o… Prošlup prkna jsem udělal jako zmenšeninu nějaký skočky, co jsme si tenkrát stavěli a udělal jsem ho tlustý jako prase, aby mělo alespoň nějakej výtlak :-). Spodní strana byla zpracovaná dokonale, aby to jelo, to dá rozum, naopak nahoře to nebylo ani jednou vykytovaný, taková odfláknutá rychlovka…. No a než jsme toho rychlíka mohli vyzkoušet, byla HB regata, kam jsme samozřejmě jeli. Jakmile šel Pete okolo a viděl ten “zázrak”, už s nim nebyla řeč, než jsem mu ho dal. Nechal nám za něj ten neopren, kterej má na sobě na tej černobílej fotce :-). Odvezl si ho na Hawai, kde pro něj zvolil čestý umístění nad vchodem do jeho muzea. Tam ho vídali kámoši šťastlivci, který se na Hawai mrkli. Já jsem mezi nima nebyl. No a to je asi tak všechno. Ještě teda zbejvá dodat, že moje domácí voda je Dvořiště, konkrétně Zátoka Mistrů – to kdyby se někdo pídil po tom, kde takový skvosty vznikaly :-)… Aloha, Dan

Yacht a Surf 7/92 (z archivu Jana Tláška)

Provided for Non-Commercial and Educational Use only. Not for Reproduction, Distribution or Commercial Use.